seminerlerimiz...

(25-04-2014)  “Hatay Harp Malulu Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği”nde, gazi ve şehit ailelerine yönelik seminerler düzenledik. Seminerlerimiz 3 bölümden oluşmaktaydı. İlk bölümde Çocuk Psikologu Akın Güneş konuşmacı olarak yer aldı. Çocuklarda davranış bozuklukları, ailelerin çocuklara yaklaşım biçimi, çocukların yetiştirilme tarzı, çocuk ve aile ilişkileri, dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

İkinci bölümde Avukat Cenk Miski, Aile içi şiddet konulu konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında şiddet yönünde yeni düzenlenen kanunlar hakkında geniş bilgiler verdi. Kadın veya erkek şiddete maruz kalan her kim ise kişinin yasal hakları, müracaat yerleri ve şekli, ceza şekli ve uygulamaları, toplumun bu konularda bilinçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Son bölümde ise Dr. Yıldız Miskioğlu, ilkyardım konusunu ele aldı. Evde veya dışarıda nerede olursak olalım ilk müdahalenin önemli olduğunu vurguladı. Burun kanaması, kulak kanaması, yanıklar, çocuklarda ateşlenme ve havale, el, kol burkulması veya kırılması, baygınlık geçirme gibi geniş içerikli maddelerde ani müdahalelerin nasıl olması gerektiğini insanlara ifade etti.